YARDIM

ElitNET olarak verdiğimiz hizmetlerin her zaman arkasındayız. Sizlere sunduğumuz hizmetler ile ilgili yardıma ihtiyacınız olduğu anda, aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz. Bu bilgiler size yeterli gelmiyorsa iletişim bölümünden bize ulaşın size çözümü yaratalım.

Uzaktan bağlantı ile nasıl yardım alabilirim ?

Bazı durumlarda destek yetkilimiz uzaktan bağlantı ile sorunlarınıza çözüm bulabilir. Bu işlem için aşağıdaki programlardan birinin resmine tıklayarak programı bilgisayarınıza indirin.

Teamviewer hariç kullandığımız bu programların diğerlerinde kuruluma gerek duyulmamaktadır. Kolay bir biçimde indirebilir ve yardım alabilirsiniz.

GÜVENLİK UYARISI : İşlem bittikten sonra programı kapattığınız taktirde artık sizin bilgisayarınıza erişmemiz mümkün olmayacaktır. Başka bir yardıma ihtiyacınız olduğunda program size yeni bir ID üretecektir ve bu ID numarasını bize söylemediğiniz sürece bağlantı kurmamız mümkün değildir.

Web Sitemin TYPO3 yönetim paneline nasıl giriş yapabilirim ?

typo3-girisi-1.jpg

Tüm Sitelerimizde profesyonel bir içerik yönetim sistemi olan TYPO3 altyapısı kullanılmaktadır. Sitenizde herhangi bir güncelle yapmak istiyorsanız TYPO3 Admin Panelin'e giriş yapmanız gerekmektedir.

Siteniz tamamlanıp tüm dünyada yayına verildikten sonra, size tarafımızdan TYPO3 giriş yolu, kullanıcı adı ve şifre gönerilecektir. Verdiğimiz giriş yolunu arama çubuğuna yazark tarattıktan sonra karşınıza gelecek ekranda kullanıcı adı ve şifre soracaktır. Size verdiğimiz bilgilerle bu alanı doldurarak giriş yapabilirsiniz.

Web Siteme, Typo3 altyapısında haber ve duyuru nasıl ekleyebilirim ?

Şifreler girildikten sonra çıkan ekran aşağıdaki (Resim1) gibidir. Sitenize haber ekleyebilmek için aşağıdaki adımları sıra ile uygulayın.

 • Sol menüden List seçilir.
 • Ekrana bir sütun daha gelecek bu sütunda sitenizin sayfaları ve en allta haber klasörü olacaktır.
 • Haber Klasörünü tıklayın.
 • Ekrana haberler listesini oluşturacağınız sütun açılacaktır.
 • Haberlerin listelendiği bu bölümde, Başlık yazan yerin yanında yeni kayıt ekleme ikonuna basın.
 • Ekrana Haber başlığını, metni ve resmini yükleyeceğiniz alanlar çıkacaktır.
 • İlgili alanları doldurduktan sonra en önemli konu haberin yayına alınması. Bunun için başlığın altında sakla (hide) sekmesini kaldırın.
 • Haber Başlığının üstünde disket şeklinde kaydet, kaydet ve sayfayı göster ve kaydet/kapat seçeneklerinden kaydet/kapatı tıklayın.
 • Siteniz hemen yayında göremeyebilirsiniz bunun için son adım olarak ön belleğin temizlenmesidir. Kaydet/Kapat yaptıktan sonra ekranın sağ üst köşesindeki işaretine basılır.
 • Sitenizde kontrol etmek için adres çubuğuna site adresinizi yazıp hala göremiyorsanız Ctrl + F5 tuşuna birlikte basın.

Hosting bilgilerimi görebilmek için CPANEL'e nasıl giriş yapabilirim ?

Web sitenizin server yöneticisi kısmına giriş için size bildireceğimiz giriş yolu, kullanıcı adı ve şifrelerle giriyorsunuz.

Hosting bilgilerimin bulunduğu CPANEL şifremi nasıl değiştirebilirim ?

Cpanel şifrelerinizi değiştirmek için Cpanel ana sayfasında Preferences başlığı altındaki Change Password menüsünü tıklayın. Daha sonra ekrana eski şifreniz (old password) ve yeni vereceğiniz şifreyi (new password) yazıp "Change Your Password Now!" tıklayın.

CPANEL'de yeni bir mail hesabı (e-posta) nasıl oluşturabilirim ?

mail-olusturma.jpg

Web adresinize e-mail hesabı oluşturmak için bize bildireceğimiz cpanel ulaşım yolu, kullanıcı adı ve şifresini girin. Cpanel anasayfanız ekranda çıkacaktır. Mail başlığı altında bulunan "E-mail Accounts" (Resim1) menüsünü tıklayın. Açılacak pencerede "Add a New Email Account" adı altına mail adını, şifresini ve ne kadar alan (MB) açılacağını kendiniz belirleyip Create tıklayın.

Web Sitemin istatistiklerini nereden ve nasıl inceleyebilirim ?

Site istatistiklerinize aşağıdaki adımlarla ulaşabilirsiniz. İstatistik bilgileri olarak, aylara göre, hangi kelimelerle aratıldığı, hangi ülkelerden girildiği gibi verileri takip edebilirsiniz.

 • Size bildereceğimiz erişim yolu, kullanıcı adı ve şifrelerle cpanelinize girin.
 • Anasayfada Logs başlığı altında "Awstats" a tıklayın.
 • Ekrana sitenizin adı ve sağ yanında büyüteç (view) çıkacaktır(Resim2). Büyütece tıkladığınızda istatistik sayfası çıkacaktır.

Bilgisayarıma mail adresimi nasıl kurabilirim ?

Telefonuma E-Posta Hesabıma Nasıl kurabilirim (Apple)?

" Ayarlar Menüsü > Mail " sekmesine giriniz. Bu bölümden " Hesaplar " seçeneğine giriniz.
Yeni bir hesap eklemek için " Hesap Ekle " Seçeneğini seçiniz.
Yeni bir outlook Hesabı kurmak için " diğer " seçeneğini seçiniz.
" Mail Hesabı " ekle seçeneği ile devam ediniz.
Bu Bölümdeki " ad " göderilen mailin ismi olacaktır. Yani gönderdiğiniz mail bu isim ile gönderilecektir. E-Posta ve Parola kısmına kurulacak eposta ve şifresini girip, " Sonraki " seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz.
Hesabımızın doğrulanmasını bekliyoruz. Sunucu kimliğini yine de doğrula seçeneğine sürdür deyerek devam ediyoruz.
Mail hesabınızı kurmak istediğiniz seçeneği üst bölümden seçmelisiniz. " IMAP " yada " POP ". Daha sonraki adımda " Gelen Posta Sunucusu " ve " Giden Posta Sunucusu " bölümlerini doldurup " kaydet " seçeneğine tıklayarak hesabın doğrulanmasını bekleyiniz.
Bu ekrandaki bölümler genel olarak daha önceden doldurulan bölümlerden otomatik eklenir. Ancak dolu değil ise doldurulması gerekir. Alt kısımdaki " SMTP " seçeneğine tıklayınız.
Sunucu ismini yazdığımız " BİRİNCİL SUNUCU " seçeneğine tıklıyoruz.
Bu Bölümdeki " SSL Kullan " seçeneğini kapalı bırakıp, " Sunucu Kapısı " bölümünü " 2525 " olarak güncelliyoruz. Son olarak " Bitti " seçeneğine tıklayarak başlangıç ekranına dönüyoruz.
" İleri Düzey " seçeneğine tıklıyoruz. Bu bölümde de aynı çekilde " SLL Kullan " seçeneğini kapalı halde bırakıp, " Sunucu Kapısı " bölümünü " 110 " olarak güncelliyoruz.
Bu işlemleri sorunsuz bir biçimde tamamladıysak mail hesabımız sorunsuz bir şekilde kurulmuş demektir.